Kralın Dönüşü, Peter Jackson’ın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi’nin son bölümünü beyazperdeye taşıyor. Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya’da, Yüzük Savaşı’nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum’un rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordor’a ulaşıp Tek Yüzük’ü yokedebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar. Diğer yanda Rohan Atlıları ve Ent’lerle güç birliği yaparak Saruman’ı alt etmiş olan Gandalf, Aragorn ve diğer dostlarımız Karanlıklar Efendisi’nin tehtidi altındaki Gondor’a varıp savunmak zorundalar. Gondor’un savunması, hiç kuşkusuz Miğfer Dibi Muharebesi’nden daha kolay olmayacak. Zira Sauron’un orduları çoktan harekete geçmiş durumda. Eğer bunu başarabilirlerse Gondor’u, Isuldur’un kanından gerçek bir Kral ve Kral’ı da daha öncekilerden çok daha çetin savaşların beklediği aşikar. Yüzük Frodo’yu etkisi altına alıp yeni bir Gollum mu yaratacak? Yüzük Kardeşliği üyelerin Galadriel’in aynasında görmüş oldukları felaket sahneleri gerçek olacak mı? Hobbitköy’ü bekleyen tehlike nedir? Elflerin terkettiği Orta Dünya’da, Sauron yenilse bile İnsanların hükmedeceği yeni çağda Kral kim olacak? Kral, atası Isuldur’un zayıflığını tekrar edecek mi? Ve herşeyden önemlisi Kral, Sauron karşısında muzaffer olacak mı? Bu ve diğer sayısız sorunun cevabı ile Orta Dünya’nın kaderini, hiç kuşkusuz küçük bir Hobbit’in insanüstü mücadelesinin sonuçları belirleyecek. İyi seyirler filmifullizle2.com

7 sene önce eklendi.

En Çok Yorum Alan, En İyi 50 Film, Eski, Fantastik, Macera, Türkçe Dublaj, Yabancı

, , , ,

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 314 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Güç telafüz edilmeyen bir birleşme ve inançla bir araya gelmiştir bir araya gelen güç tüm krallıkların efsane ve son savaş için bilendiği ölüme ramak kalan keskin kan kokusuyla hazırdır. Rohan Kralı Theoden orta dünyanın kaderini alt üst edecek savaş için Gandalf’ın büyük destekçisidir. Tüm gücü ve klanı bir araya getirip Sauron yüzüğü taşıyana ulaşmadan, taşıyıcının temkinli ve güvenli bir şekilde yüzüğü himayede tutmasını sağlayacaktır halk büyük destek için hazır olsada içlerinde ölüm korkusu anbean artmaktadır çünkü onlarda güçsüz olduklarını ve düşmanın ne kadar büyük bir tehlike ile karşılarına çıkacaklarını bilirler. Ama söz konusu kendi topraklarında savunma yapmaksa hiç kimse canının derdine düşmeyecektir.

 • on numara

 • Yıl oldu 2016 ama ben hala yüzüklerin efendisi serisinden vazgeçemiyorum. Artık neyse ki hobbit serimiz var ama yinede bir lord of the kings olmuyor 😀 Her ay tekrarlarım seriyi 🙂 10/100000000 . Legolas adamıma selamlar 🙂

 • Bu film 7.4 ü hak etmiyor şimdi 6. Kez izlicem bu filmin IMDB si 10 olması lazım

 • Harika bir film.Her zaman ismini duyuyordum ama önemsemiyordum.Sonunda izleme kararı aldım.Ve hiç pişman değilim.Uyumadım oruçlu oruçlu bu filmi izledim.Legolas hayranınım.Süpersin.

 • Yıl oldu 2015, hala kendini izletmeye başaran bir film. Tam bir baş yapıt. Aragorn en iyisi.

 • ımdb den 7.4 aldığını yazmıssınız lütfen düzeltin hiçbir lord of the rings serisi bu kadar düsük puan alamaz

 • Merhaba arkadaşlar bence çok güzel bir film,izleyen tekrar izler. (Ama bir hafta sonra)

 • çok güzel bence herkez izlemeli 🙂

 • Çok güzel film. Her kese tavsiye ederim.

 • selam dostlar cox yaxsi filmdi tesekkurler 🙂

 • çok güzel

 • Bu filmin butun serilerini her hafta tekrarlıyorum ben bu kadar güzel bi film daha izlemedim süper…

 • kimse çıkıp demiyor ki Aragorn en iyisi diye her serisini en az 20 defa izlemişimdir mükemmel bir filmdir tavsiye ederim.

 • legolass ın hayranıyım sonra aragon un

 • Serinin en iyi filmi Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin efendisi… Bana göre en iyi 3’leme serisidir tek kelimeyle mükemmel kitaplarinida okumalisiniz dostlar.

 • Arkadaşlar ilk bölümü bu mu ?

 • Yüzüklerin Efendisi filmini bir çok kez izledim ve hala da sıkılmadan izliyorum. Bu film bir HARİKA çok ödül almış ve bu ödülleri sonuna kadar hak etmiş bir film. Oyuncular çok muhteşem çok profesyonel. Bu filmden daha iyi bir film yapılması çok zor…İzlemeyen hala var mıdır bilmiyorum ama eğer varsa kesinlikle izleyin asla pişman olmassın ız.

 • Fena Film ya Ben En çok Legolası Seviyorum Ama Diğer Oyuncularda Müthiş Oynuyor 😀

 • Arkadaşlar ben de bu filmin hastasıyım kaç kere izlediğimi sayamadım bile 😀 özellikle Elijah Wood oyunculuğu mükemmel(biraz taraflı bi düşünce 😀 ) 🙂 filmle ilgili sorunlarınızın cevaplarını kitapları okuyunca alırsınız. Kitapları okumamak çok büyük bir eksiklik… Filminden daha güzel kesinlikle çok önemli bir eser… Tolkien’in bu zekasına diyecek bi kelime bulamıyorum 🙂 unutmayın , hiçbir film edebiyat eserinin yerini tutmaz…

 • sadece bir tek kelime söyliyim (mükemmell)

 • 10/10

 • bende 10 15 kere izledim uğur sana katılıyorum gemiyle acaba nereye gittiler bide frodo neden o kadar yolu yayan çekiyo o kadar çile çekiyo anlamamışımdır gandalf neden iki kartal la frodoyu dağın yakınlarına bırakıverse ya boşa eziyet çile 🙂

 • bu filmi izlemeye doyamıyorum.hobbit serisinden sonra tekrar izledim 🙂 anlamadığım nokta şu ama o gemiyle nereye gittiler 🙂

 • film çok güzel ya daha önce izlemiştim hobbitle tekrar izledim hakkaten mithiş bi seri

 • 🙂 hobbit serisinden sonra birdaha izleyim dedim 🙂 ya adamlar nasil film cekiyor mukemmel

 • @ İbooçiftçi kopyala yapıştır yapmaktan artık vaz geç !!!

 • Tartışmasız dünyanın en iyi filmidir bu filmi heralde 15-20 kere izledim izlesem gene sıkılmam benim oyum 10/1000

 • Asla eskimeyecek Filmlerden..

 • en yakışıklısı gollum 😀

 • KITABI DA MI VAR ? BILMIORDUM
  ?

 • YÜZÜKLERİN EFENDİSİ BÜTÜN SERİSİNİ İZLEDİM OYUNUNU BİTİRDİM KİTABINI OKUDUM 🙂

 • DİVAN EDEBİYATI NAZIM BİÇİMLERİ
  1. GAZEL: Özellikle aşk, güzellik ve içki konusunda yazılmış belirli biçimdeki şiirlere denir. Beyit sayısı genellikle 5-9 arasında değişir. Gazelin ilk beyti mutlaka kendi arasında uyaklı olur.Bu ilk beyte “matla”, son beyte ise “makta” adı verilir. Bir gazelin en güzel beytine “beyt-ül gazel”, şairin mahlasının bulunduğu beyte de “mahlas beyti” denir. Beyitleri arasında anlam birliği bulunan gazele “yek-âhenk”, aynı güç ve güzellikte beyitlerden oluşan gazele de “yek-âvâz” gazel adı verilir.
  2. KASİDE: Din ve devlet büyüklerini övmek amacıyla belirli kurallar içinde yazılan uzun şiirlerdir. En az 33, en çok 99 beyitten oluşur. Kasidenin en güzel beytine “beyt-ül kaside”, şairin mahlasının bulunduğu beyte de “taç-beyt” adı verilir.
  3. MESNEVİ: Her beyti kendi içinde uyaklı uzun nazım biçimidir.Bir anlamda Divan edebiyatında manzum hikayelerin yazıldığı bir biçim olarak da tanımlayabiliriz.
  Mevlânâ’nın ünlü tasavvufi mesnevisi 25.700 beyitten oluşmuştur.
  Mesneviler aşk, dini ve tasavvufi, ahlaki-öğretici, savaş ve kahramanlık, bir şehri ve şehrin güzelliklerini anlatma, mizah gibi türlü konularda yazılmıştır. Divan edebiyatında roman ve hikaye gibi türler olmadığı için mesneviler bir bakıma bu türlerin yerini tutmuşlardır. On bölümden oluşur.Aynı şair tarafından yazılmış beş mesneviye “Hamse” adı verilir. Hamse sahibi olarak tanınmış önemli divan şairleri: Ali Şir Nevâi, Taşlıcalı Yahya, Nev’i-zâde Atâi’dir.
  4. KITA: Yalnız ikinci ve dördüncü dizeleri birbiriyle uyaklı iki beyitlik nazım biçimidir. Beyitler arasında anlam birliği bulunur. Pek çok konuda yazılabilir.
  5. MÜSTEZAT: Gazelin özel bir biçimine denir. Uzun dizelere kısa bir dize eklenerek yazılır. Uzun ve kısa dizeler gazel gibi kendi aralarında uyaklanırlar. Kısa dizelere “ziyade” adı verilir.
  BENTLERDE KURULAN NAZIM BİÇİMLERİ
  1) RUBÂİ: Dört dizelik ve kendine özgü ayrı ölçüsü olan bir nazım biçimidir. Konusu daha çok dünya görüşüne ve şairin felsefi düşüncelerine yöneliktir.
  Edebiyatımızda bu türün en başarılı son temsilcisi olarak Yahya Kemal gösterilmektedir.
  2) TUYUĞ (TUYUK): Rubâi gibi dört dizelik bir nazım biçimidir. Edebiyatımızda en çok tuyuğ yazmış şair Kadı Burhanettin’dir. Bu biçim yalnızca Türk edebiyatına özgüdür. (Rubai, İran edebiyatından geçmedir).
  BİRDEN ÇOK DÖRTLÜKLER
  1) MURABBA: Dört dizelik kıtalardan oluşur. Bent sayısı 3-7 arasında değişir. Her konuda yazılır.
  2) ŞARKI: Genellikle aşk, içki, eğlence konularında yazılan dört dizelik nazım biçimidir. Biçim bakımından “murabba”ya benzer. Çoğunlukla bestelenmek için yazılır. Bu biçim de tuyuğ gibi yalnızca Türk edebiyatına özgüdür. “Şarkı” biçiminin yaratıcısı ve en güçlü şairi Nedim’dir.
  NOT: Divan edebiyatında üçlü ya da daha çok mısralı bentlerden meydana gelmiş nazım şekillerinin genel adı MUSAMMAT’tır. Yani dört dizeden oluşan murabba, şarkı gibi biçimlerin; beş dizeden oluşan tahmis, taştir, tardiyye gibi biçimlerin ya da altı veya daha çok dizeden oluşan biçimlerin tümünün üst başlığı MUSAMMAT’tır.
  TERKİB-İ BENT: Bentlerle kurulan bir nazım biçimidir. Her bent, sayısı 5-10 arasında değişen beyitlerden oluşur. Bendin son beytine “vasıta beyti” denir. Terkib-i bentte vasıta beyti her beytin sonunda değişir ve vasıta beyti mutlaka kendi içinde uyaklı olur.
  Terkib-i bentlerde genellikle talihten ve hayattan şikayetler, dini, tasavvufi, felsefi düşünceler anlatılmış, toplumsal yergi niteliğinde eleştirilere yer verilmiştir.
  TERCİ-İ BENT: Biçim bakımından terkib-i bente benzer ; ancak vasıta beyti her bendin sonunda değişmez ve aynen tekrarlanır. Konularında daha çok Tanrının gücü, evrenin sonsuzluğu, doğanın ve yaşamın karşıtlıkları vardır.
  DİVAN EDEBİYATI NAZIM TÜRLERİ
  TEVHİT VE MÜNACÂT: Tanrının birliğini ve yüceliğini anlatan şiirlere tevhit, Tanrıya yapılan yalvarış ve yakarışları anlatan şiirlere de münacât denir. Daha çok kaside biçimiyle yazılmıştır.
  NAAT: Hz. Muhammed’i övmek için yazılan şiirlere denir. Bunlar da daha çok kaside biçimiyle yazılmıştır.
  MERSİYE: Bir kimsenin ölümü üzerine duyulan üzüntü ve acıyı anlatmak için yazılan şiirlerdir. Genellikle terkib-i bent biçimiyle yazılmıştır. (Bu türün, Eski Türk Edebiyatı’ndaki adı sagu, Halk Edebiyatı’ndaki adı ise ağıttır).
  METHİYE: Bir kimseyi övmek için yazılan şiirlerdir. Bunlar da genellikle kaside biçiminde yazılmıştır.
  HİCVİYE: Bir kimseyi yermek için yazılan şiirlerdir.
  FAHRİYE: Şairlerin kendilerini övmek amacıyla yazdıkları şiirlerdir.
  NOT: Divan edebiyatında bir şairin şiirine, başka bir şair tarafından aynı ölçü, uyak ve redifle yazılan benzerine “Nazire” denir. Bu, nazire yazan şairin diğer şaire karşı duyduğu saygı ve beğeniden ileri gelmektedir. Edebiyatımızda bu türde de pek çok ürün verilmiştir.
  DİVAN EDEBİYATININ GENEL ÖZELLİKLERİ
  Nazım birimi genellikle beyittir ve cümle beyitte tamamlanır. Beyit, cümleye egemendir.
  Nazım ölçüsü “aruz”dur.
  Dili Arapça, Farsça, Türkçe karışımı olan Osmanlıca’dır.
  Şiirlerde tam ve zengin uyak kullanılmıştır.
  Şiirlerin konuyu içeren başlıkları olmadığı için nazım biçimlerine göre adlandırılmışlardır.
  Klişe bir edebiyattır. Duygu ve düşünceler değişmez sözlerle (Mazmun) anlatılır.
  Anlatılan şey değil, anlatış biçimi ön plandadır.
  Soyut bir edebiyattır. İnsan ve doğa gerçekte olduğundan farklı ele alınmıştır.
  Aydın zümrenin edebiyatıdır. Medrese kültürü hakimdir. Genellikle saraya ve çevresine seslenir.
  Sanatlara bolca yer verilmiş, sanat yapmak amaç durumuna gelmiştir.
  Ulusal bir edebiyat olmayıp dinin etkisiyle şekillenmiştir. Arap ve İran edebiyatının etkisi çok fazladır.
  Şiirde daha çok aşk, sevgili, içki, din ve kadercilik gibi konular işlenmiştir.
  Nazım ön planda tutulmuş, nesre pek az yer verilmiştir.
  Nesir alanında tezkireler (edebiyat tarihi görevini gören biyografik eser), münşeatlar (mektuplar), tarihler, dini metinler ve nasihatnamelere de rastlanmaktadır. Bunlarda da sanat yapma amacı ön plandadır.
  13.yüzyılda gelişmeye başlamış 16. ve 17. yüzyıllarda en olgun dönemini yaşamış, 19.yüzyılın sonlarına kadar sürmüştür.
  DİVAN EDEBİYATININ ÖNEMLİ ŞAİR VE YAZARLARI
  HOCA DEHHANİ: 13. yüzyılda yaşamıştır. Din dışı konularda şiir yazan ilk divan şairidir. Divanı vardır.
  MEVLANA : XIII.yüzyılda yaşamıştır. Birkaç Türkçe beyit dışında, tüm şiirlerini Farsça ile yazan ünlü tasavvuf şairidir. Oğlu Sultan Veled de tasavvufi konuları işleyen bir şair olarak bilinir. Mesnevi, Divan-ı Kebir, Mektubat, tanınmış eserleridir.
  ALİ ŞİR NEVÂİ: Çağatay lehçesinin en güzel örneklerini veren şair 15. yüzyılda yaşamıştır. Muhakemetü’l-Lugateyn adlı eserinde Türkçe’nin Farsça’dan daha üstün bir dil olduğunu savunmuştur. Hamsesi vardır. Anadolu dışında Türkçe şiir yazan ilk şairdir.
  ŞEYHİ:15. yüzyılda yaşamıştır. “Harnâme” adlı eseri edebiyatımızda ilk fabl türü eser olarak bilinmektedir. Mesnevi alanında başarılı olmuştur.
  SÜLEYMAN ÇELEBİ: 15. yüzyılda yaşamıştır. Hz. Muhammed için yazdığı Vesilet-ün-Necat (mevlit) adlı mesnevisiyle tanınmış bir şairdir. (İslam edebiyatında Hz. Muhammed’in hayatını anlatan eserlere SİYER denir).
  FUZÛLİ: Fuzuli 16. yüzyılın en güçlü şairlerindendir. Arapça, Farsça, Türkçe divanı olan tek şairdir. Eserlerini Azeri lehçesiyle yazmıştır. Divan edebiyatının en lirik şairi olarak kabul edilmektedir. Ona göre yaşamın anlamı acı çekmekle özdeştir. Platonik bir aşk arayışı vardır. Din dışı konularda yazmakla birlikte tasavvuftan da etkilendiği bilinmektedir. Kendisine bağlanan maaşı almasında güçlük çıkaran memurları şikayet etmek için yazdığı “Şikayetnâme” adlı mektubu edebiyatımızdaki en ünlü yergilerden biridir.
  Divanlarından başka bir naat olan “Su” kasidesi, Leyla vü Mecnun mesnevisi, Peygamber ailesini anlattığı Hadikat-üs-Süeda’sı Şah İsmail ile II:Bayezid’i karşılaştırdığı Beng ü Bâde’si ve tıp bilgisini sergilediği Sıhhat ve Maraz’ı en tanınmış eserleridir.
  BÂKİ: Baki,16. yüzyıl şairlerindendir. Döneminde “şairler sultanı” olarak tanınmış ve saratın bütün olanaklarından yararlanmıştır. İyi bir medrese eğitimi gördüğü bilinmektedir.
  Dünya nimetlerinin hepsinden yararlanma anlayışındadır. Kanuni’nin ölümü üzerine yazdığı mersiyesi çok tanınmıştır. Divanı vardır.
  NÂBİ: 17. yüzyıl şairlerindendir. Divan edebiyatında didaktik şiirler yazmasıyla bir yenilik olarak kabul edilmektedir. Din, töreler ve sosyal yaşamla ilgili öğütler verir.
  Nâbi’nin Divan’ından başka Hayriye, Hayrâbâd adlı iki didaktik eseri, gezi notlarını içine alan Tuhfet-ül Harameyn’i ve Münşeat adlı eserleri vardır.
  NEFİ: Nefi , 17. yüzyıl şairlerindendir. Edebiyatımızdaki en ünlü kaside şairi olarak bilinir. Övgülerindeki ve yergilerindeki aşırılıklarıyla ünlüdür. Yazdığı hicviyelerindeki aşırılık boğdurulmasına neden olmuştur. Hayal gücü çok zengin olan Nefi’nin somut benzetmelerden yararlanması da belirgin bir özelliğidir. Türkçe ve Farsça divanı olan Nefi’nin ayrıca hicviyelerini topladığı Sihamı-ı Kaza adlı bir eseri de vardır.
  NEDİM: 18.yüzyıl şairlerinden olan Nedim, Lale Devri’nin şairi olarak bilinir. Eserlerinde aşk, içki, zevk ve sefayı işler. “Mahallileşme akımı”nın önderi olan şairin Halk edebiyatından da etkilendiği bilinmektedir. Şiirlerinde halkın ağzından alınma deyimler olduğu gibi, halkın konuşma diline de oldukça yaklaşmıştır. Samimi ve içten bir söyleyişi olan Nedim, şarkılarıyla tanınmıştır. Divan şiirindeki klişeleri (mazmunları) bir ölçüde yıkmış olan şairin Divan’ı vardır.
  ŞEYH GALİP: Divan edebiyatının 18.yüzyılda yaşamış son büyük şairidir. Galatasaray Mevlevihanesinde şeyhlik yapmıştır. Nabi’nin “Hayrâbâd”ına nazire olarak ve Mevlânâ’nın mesnevisinden etkilenerek yazdığı “Hüsn-ü Aşk” adlı meşhur mesnevisinde, tasvvuf konusundaki düşüncelerini ortaya koyar. Bu eserinde allegorik (sembolik) bir anlatım kullanan şair hayal gücünden ve masal ögelerinden de yararlanmıştır.
  EVLİYA ÇELEBİ: (17.yy) Edebiyatımızda gezi türünün ilk örneklerini veren yazar, usta bir gözlemcidir. Elli yıllık bir süre içinde gezdiği yerleri konuşma diline yakın bir dille anlatmıştır. Anlatımında abartılı olmakla birlikte, Divan nesrinin kalıplarını da kırmıştır. 10 ciltlik “Seyahatnâme” adlı eseri çok tanınmıştır.
  NOT: Divan edebiyatının nesir yazarı olarak tanınan diğer önemli yazarları şunlardır:
  SİNAN PAŞA: (15.yy) Tazarrunâme adlı süslü nesri ile tanınır.
  MERCİMEK AHMET: (15.yy) Farsça’dan çevirdiği Kabusnâme adlı eseriyle tanınır.
  NAİMÂ: (17.yy) Kendi adıyla anılan (“Naima Tarihi”) adlı tarih eserinin yazarıdır.
  KATİP ÇELEBİ: (17.yy) Batılıların Hacı Kalfa dedikleri yazar ve düşünürdür. Arapça, Farsça, Fransızca, Latine bilen yazarın tarih, coğrafya, matematik konularında yazılmış eserleri vardır.
  TASAVVUF FELSEFESİ
  Tanrı nedir? Evrenin oluşu nasıldır? Biz neyiz? Niçin geldik dünyaya? Yaşamımızın anlamı, var olmanın aslı, gerçek, başlangıç ve son nelerdir? Bu ve bunun gibi fizik ötesi sorulara cevap vermeye çalışan düşünüş yoluna “Tasavvuf” düşüncesi denir. [Vahdet-i Vücut (Varlığın Birliği) Teorisi].
  Bu düşünüşe göre Tanrı tek varlıktır. (Vücud-i Mutlak). Aynı zamanda tek güzelliktir (Hüsn-i Mutlak).
  Tek varlık olan Tanrı kendisini görecek gözler, sevecek gönüller istemiş ve kainat olarak tecelli etmiştir.
  Bu tıpkı aynayla kaplı bir odada olmak gibidir. Ayna varlığın çeşitli görüntülerini yansıtır.
  O halde, evren ve tüm insanlar Tanrı’nın bir görüntüsüdür. Öyleyse insanlar arasında renk, inanç, dil, ırk…gibi ayrımlar yapmak anlamsızdır.
  Bütün görüntülerde “Varlık” ve “Yokluk” ögeleri bir aradadır. İnsan dünyaya bağlı tutku ve zevklerini yok ederek “Varlık” ögesini geliştirir. Bunun yolu da tekkelerden (tarikatlar) geçer. Burada insan sıkı bir eğitimle dünya nimetlerinden vazgeçerse, sonunda özü olan Tanrı’ya kavuşabilir. Bu da gerçek aşktır. İnsanların birbirlerine duyacakları aşk ise mecazdır. Bu, kişiyi Tanrı’dan uzaklaştırır. “Bir hırka, bir lokma” insana yetmelidir. Tekkelerde bu yolla Tanrı’ya ulaşan insan sonunda “Enel Hak” (“Ben Tanrı’yım”) derecesine varır. Bu kişilere “İnsan-ı Kâmil” ya da “Ermiş” denir.
  DİVAN EDEBİYATI’NDA DÜZYAZI
  Divan, şiire ağırlık veren bir edebiyattır. Düzyazı, ancak bilimsel çalışmalarda, tarihlerde, kimi sanatsal metinlerde ve gezi türü eserlerde kullanılmıştır.
  Divan Edebiyatı’nda düzyazılar, yazılış amacı ve dil tutumu dikkate alınarak üçe ayrılır:
  1. Sanatlı(süslü) Düzyazı
  Söz ustalığı göstermek amacıyla yazılır. Sinan Paşa’nın Tazarru’at adlı eseri, bu türün en tanınmış örneğidir. Sanatlı düzyazıya inşa denir
  2. Orta Düzyazı
  Yer yer ağır ve süslü, yer yer sade bir dille yazılan düzyazılardır. Genellikle tarih kitaplarında bu düzyazı türü görülür. Osmanlılar zamanında tarihçilik,”vakanüvis” adı altında yürütülen bir tür memurluktu. Sarayda görevlendirilen vakanüvisler, önemli önemsiz her olayı günü gününe notlar halinde yazarlardı. Bu eserler, olay anlatımına dayalı olduğundan, bilimsel tarih anlayışıyla bağdaşmaz. Divan döneminin başlıca tarihçileri arasında Aşıkpaşazade ,Ali, Ebülgazi Bahadır Han,Naima, Peçevi, Mütercim Asım sayılabilir.
  3. Sade Düzyazı
  Dil ve anlatım ustalığının değil, ele alınan konunun önem taşıdığı düzyazı türüdür. Bu anlayış nedeniyle, sade düzyazılarda ustaca söz söyleme çabası görülmez; dil açık, yalın, doğaldır. Bu düzyazı türünü kullananlardan başlıcaları şunlardır: Mercimek Ahmet , Katip Çelebi, Evliya Çelebi (Eseri:Seyahatname).

 • rohanın yardıma geldiği zamanı çok sevdim

 • ben gimmly hayranıyım ama diğerlerinini de çok beğeniyorum harikasınız ya çok güzel bi film 🙂

 • Liv Tyler (Arwen) çok guzel ya aşık oldum kıza.

 • savaşmak güzel ama orglardan korkuyom

 • Daha 14 yasındayım bu filmin ilk serisi cıktıçında ise daha bir iki yaşındaymışım.Daha 6 ay once izlemeye başladım ve toplam 13 kere filan izledim.Bence dünyadaki gelmiş geçmiş en güzel film.

 • orlandoya bayılıyorum yaa bebeğim benim 🙂 <3 legolass

 • alın size gzl film john carter of mars 😀 izleyin buda gzl film

 • legolas benim favorim 😀

 • filme bayıldım.HASTA OLDUM YAA..

 • neh hepinizin yorumu berbat ve eskimiş asıl güzel olan savaştı örümceğin ağı neydi öyle sönunda yüzük ateşe atıldı herkez rahatlığa kavuştu o yaratıkta kuyuya düştü kıymetlim sona erdi bence herkez izin en iyisi oldu ve de iyiler kazandı meceraprestler için güzel bir filmdi

 • film süper be! zleyin izleyin:)

 • çok takılıyor

 • yüzüklerin efendisi en iyi oyunlardan biridir en iyi gandaf ve sonrada saroman’dır saroman gandaf’ın öğretmenidir ama iyilik her zaman yener
  beyler bu arada bu filimn serisini izledikten sonra yüzüklerin efendisi 1.5 indirin süper bir oyun

 • abi 6 mı oldu 7mi oldu saymadım cnm gzel bi film izlemek çknce bu filmi açıyorum çnkü çok emek verilmiş ve dünyanın en muazzam filmidir bnm fkrim 😀

 • legolas ve eowyn süperdi ayrıca Allah’tan Sam golluma güvenmedi

 • kısaca serinin en iyisi:):):)

 • Serkan Aklımdan Gecenin Aynısın Yazmışsın Bravo (: 🙂

 • İbo Çiftçi ve fenerli kafayı sıyırmış beyler (:

 • mütiş bir film ama en iysi okçu..

 • rolünü en iyi yapan elijah wood ve orlando bloom… ve serinin en güzel filmiydi… gollow’a çok acımıştım fakat yersizmiş. hain çıktı keleş…

 • Böyle bir film olamaz ya muhteşem bişiy 😀

 • fenerli ve ibo çiftçi buraya konuyla ve filmle alakası olmayan şeyleri kopyala-yapıştır yapmayın ayrıca ibo çiftçi bir ders öğreniceksem kendim öğrenirim saol lütfen düşüncelerinizi ve bilgilerinizi başka yerde paylaşın

 • Çok Hoş Bir Filim Bütün Bölümlerini izledim Ben Legolas Hayranıyım.

 • cok güzel bu filmin en yakısıklısı bence legolas ve film muhtesem ben böyle film izlemedim muhteşem bir filmdi

 • Hayıtımda izlediğim en güzel film.

 • gandall değil gandalf

 • ibo çifçi, tanrı aşkına yazdığınız yorum benzeri şeyin bu siteyle yada bu film le ne alakası var? ayrıca biz buraya ders almaya değil film izlemeye geliyoruz.

 • yorumlarımı okuyun inşallah bir ders alacaksınız

 • çok güzel hele gandall daha güzel yapıyor :):)

 • çok güzel 🙂 ve en güzel oyunçusu gandall dır

 • çok şahane bir film gercekten insanın bir saniye de olsa gözünü kırpması gelmiyor gerçekten

 • bizim türkler 10 yıl geçse yapamazlar böle bir flm ama film süperr ezbere biliyorum

 • bu filim muthiş

 • süperr devamını izlemek istiyorum

 • hayatımda izledigim en ama en güzel ve en iyi filimdi sonu film zaten güzeldi sonundada duygusallık olunca cok daha güzel olmus……

 • fılmın kalıtesı cok ıyı ..ılk kez yorum yapıorum; sıte cok güzel..50/50 fılmını de sıraya eklersenız sewınırım :)kolay gelsın…

 • valla süper küçüklükten beri izliom helal olsun be busru oscar ödülü var ve orda rohanın gelşi muteşem

 • Süper Film Adamlar Filmi Yapmayı Biliyo Helal Olsun !! Frodo 🙂

 • bana bir masal anlat baba içinde gandalf olsun lurtz olsun aragorn olsun 3 lu yapalım karışık bişey doğsun 🙂

 • 1000000000 kere seyrettim bikmadım hala da seyrediom içerde babam ntv seredio ben burda bunu izliom insallah devamı gelir süper bence

 • Gerçekten Şahane

 • müthiş bir film gerçekten izlenilmesi gereken bir film 100 kere izledim hala izlemekten bıkmadım
  düşünün artık ne güzel bir film 🙂

 • Evet film gerçekten güzel şu anki filmler 2012 teknolojisiyle yapılıyor bu film 2003 de yapılmış ve şu anki filmlerden güzel ayrıca filmin çekilme yeri Yeni Zelenda

 • gerçekten mükemmel bi film

 • en güzel film bu yani çoook güzel 😀 🙂 😀

 • Harika bir film!Siteye koyduğunuz için teşekkürler 🙂

 • hayaletleri çağırıyordu o hangisiydi

 • süper bir film toplam 47 oscar ödülü var hll

 • bu sinamayı yaptıgınız için teşekkürler

 • yüzükler efendisi çok güzel okadar çok sevdimki gine başlamasını isterim daha dogrusu korktum

 • film güzel ama bu site berbat

 • süper bir film 100.00 kere izleyebilirim bu filmi

 • Gerçekten izlenmesi gereken film serilerinden biri.Filmde Türk ırkını cüceler temsil ediyor.Bunu en iyi 1. filmde cücelerin tünelindeki yazılarda görebilirsiniz(Göktürk(Köktürk) Alfabeleri).

 • bence filmin en güzel sahnesi savaş bölgeleri oraları güzelll işte bu flmin en sevdiğim tarafı

 • muhteşem

 • slm arkadaşlar ben bu filimi en az 70 80 kez izledim halada izliyom ve halada izleyecem süper bir filim ben hayatımda böyle filim görmedim size tafsiye ederim

 • :Dcok guzel

 • Şunu söylemek istiyorum video’da hep bi takılma problemi var hiç bi şekilde dolmuyo dolsada otomatik olarak kapanıyo. Bu benim internetimle mi alakalı yoksa sitede mi sorun var?

  • @Soner Sanırım internetiniz’den kaynaklı bir durum sorunsuz açılıyor.

 • küçüklükte beri izledigim film hiç izlemekten mıkmıyorum her izledigim de san ki? herizledim yeniveya COK ANISI OLDU BENİM İÇİN

 • film şahane

 • bu site çok güzel ama burda sanki biraz çizgili geldi

 • cok gızell fılm yapmıslar

 • bilgin abi allah senden razı olsun çok yüksek kalitede güzel bir site

 • Hayatımda ızledığım en güzel flm en az 15 kere izlemişimdir elınıze saglık flm boyle olur işte gerisi hikaye tşkrler admın …

 • çok güzel bir film

 • anlamlı.

 • Aynen Bnde Bu Fılmı 500 defa Izledm 500 defa daha ızleybılırım SupeR Yanı 🙂

 • eh biraz güzel ama o küçük yaratığın yüzü çok çirkin

 • Yaklaşık 15 kere izledim ve izlemekten hiç bıkmadım eğer hala bu başyapıtı izlemediyseniz büyük bir eksik derim en kısa zamanda izleyin.

 • bence süper bi filim 1000 kere izledim daha izlerim mutlaka tavsiye ediyorum. emeği geçenlere teşekkürler.

 • arkadaşlar yorum yapmayı bilmiyosun yorum yapmayın lütfen .

 • süper

 • ÇOK GÜZEL FİLM İŞALLAHH DEVAMI ÇIKAR 😀

 • ya süper bi film çok izledim çok ya manyak bişiy yapmışlar adamlar manzara lara doyum olmuyor halal olsun bunlara bizim türkler yapamaz böyle yüz sene geçse yinede yapamazlar

 • film 10 numara desem yalan olur film 100 hatta 10000 numara çok süperrr…

 • cok guzel fıılım her gun ılzıomm 10000000 ızlemesımdır :):):)

 • harika gercekten tavsiye ederim emege saygi

 • cok guzel fılm gercekten helal olsun adamlara hep boyle manzaralı bıyerde oturmak ısterdım sehır mesala onerırım ızleğın

 • ya 1000 kere izliyorum spr be 🙂

 • ben izledim bayai güzel

 • çok sürükleyici bir film. ama sonunda sam ve frodo ayrılmasaydı daha güzel oluurdu. savaş sahneleri harika. tam bir aksiyon filmi..

 • Bu Filim bir Klasik Her izlediğimde İnsanların hayelgücünün ne kadar büyük olduğunu görüyorum Yok tan bir anlatım içinde sürükleniyor ve insan hayel güçünün ne kadar etkileyiçi oldugunu adeta damarlarımda hissediyorum Oyunu bile Muhteşem Amerikalılar filim yapmasını iyi biliyor.Tşkl.Admin

 • çok süper bir film 😀

 • KESKE 9 KARDESLIK DAGILMASAYDI

 • harbidende çok güzelde niye bizim türkler yapmaz buyle filmler 😀

 • Süper bir film bu film üzerine film yok

 • Abimler ben cok kücükken izliyordu ben bu ne sacma diyip kapattırıyordum. Can sıkıntısından izliyim dedim ve kücükken yaptıklarıma pisman oldum. Gercekten ve gercekten her sey cok iyi,süper.

 • Yaa çok güzel bir film. Ben en çok 7. partı sevdim. Çok heyecanlıydı 😉

 • BENCE GÜZELDİ BİRŞEY

 • hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri ama frodo salaklık etti ayrıca bence golluma biraz yazık ve en kötü tarafı da sauron u tam bir şekilde fazla göstermemeleri ellerinize sağlık harika bir film

 • ben böyle film görmedim 18 yıldır 100 defa izledim herkese tavsiye derim 🙂

 • aynı gerçek bir hayat gibi çok güzel olmuş yapımcıya teşekürler saygılarımla

 • ÇOK GÜZEL BİR FİLM HER ÇOCUK İZLER

 • izlediğim en iyi film diyebilirim ki bana göre sinema tarihinin en müthiş film serisi.Defalarca izledim ve yine izleyeceğim 😛 .Ayrıca bu sitede şimdiye kadar rastladığım en iyi paylaşım sitesi.Emeklerin için teşekkür ederim sayın yönetici..

 • Ben bu filmi ilk olarak 1. Sınıfta izledim. Şimdi liseliyim yine olsa yine izlerim harika bir film, tavsiye ederim.

 • arkadaşlar bu filmin kısaltılmışı full daha iyi izlemenizi tavsiye ederim

 • çook güzel bir film demek yetersiz kalır.(Aragorn,Legolas benimdir göz koymayın!!:))))):):):))

 • bu filimi çok izledim halada izliom aynı zamanda star wars 2 filimin oyun larını oynadım seri yaptım çok güzel ayrıca star wars ı tavsiye ederim

 • bence adamın şimdiki hali başındakınden daha yakışıklı

 • bu film bana göre dünyanın en muhteşem en güzel en mükemmel film herkeze tavsiye ediyorum.

 • müthiş harika

 • VALLA COK MAN YAK GERCEKTETN OYE BNM CK

 • ben ce çok korkutucu bir film yapılmaktadır pisokolojimiz boz<ulacak ondan sonra al başına belayı

 • çok güzel izlemeniz geek emege saygı

 • Çok güzel bir film,(matrıx’ten sonra tabi)

 • 1.partta sorun var,video gelmiyor.Mozilla Firefox,Google Chrome u denedim ama olmadı.Admin bir sorun varsa düzeltir misin lütfen,biran önce izlemek istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

  • @Sude Sayfayı bir kaç kez yenilersen sorun düzelir kontrol ettim. Tekrar açılmaz ise modemini kapat aç öyle dene düzelir. Teşekkürler.

 • Çok Güzel Beğendim

 • tamamen cesaretin anlamını anlatan bir film çok güzel teşekür ettim

 • Dünyanın En İyi Filmlerinden Birisi Tüm Serisini 28 Kez Baştan Sona İzledim 100 kez de İzlesem
  Gene Doymam

 • yaa keşke oo savaşda bende olsaydım Rohanlıların Geldgi yerde Ne güzel aam demi ya öff ya keşke o filimde bende olsaydım ne güzel olurdu

 • ben 19 yaşındayım ilerde çocuklarım olunca onlara bile izletcegim harika bir film her yönden dört dörtlük 🙂

 • Ymn Ederim 18 Senelik Hayatımda İzledğim SürükLeyici VE Aksiyon Dolu Bi Andada Duyqu UyandıRan En Büyük ÇapLı filimdi. Yapımda Emeği GeçenLere Teşekkür Eder BaşarıLarının Devamını DiLerim.

 • Cok Güzel Bir Film :):) Harika

 • Gerçekten güzel bir film Admimin koyduğu kalite ayrı bir Güzellik katmış …

 • Dünyanın EN İyi FiLmi Herqün izLioRum Her Serisini KeşKe Bende Oynasaydım fiLMDE

 • mükemmel olmuş flim

 • ben bufilimi 5 yaşında izledim halada izli yom tüm bölümünü çok muhteşem maceralı teşkem bende orda olsaydım çok eylenceli be hiç sıkılmadım sıkıl mıyomda herkese tafsiye ederim

 • Adamlara helal olsun wallla cok fena film yapmıslar begen cok begenıorum acıkcası .

 • arkadaşlar size deli gibi gelebilir ama ben bu filmin sonunda hügür hüngür ağladım

  keşke hiç bitmeseydi sonsuza kadar devam etseydi film 🙁 bilgin çok çook teşekkürler sana

 • the lord of the ring serisi 30 kere izledim yine olsa yine izlerim site iyi kolay gelsn kardeş

 • selamlar adminin eline sağlık güzel olmuş.bide filmin extented edition versiyonuda olsa süper olur.

 • BU FİLİMİ 6 YAŞIN DAN BERİ BEĞENİYOM ÇOK GÜZEL GERÇEKTEN

 • insana cesaret veriyor

 • Arkadaşlar film mükemmel ama herkeze şöyle tavsiye ederim ilk önce Yüzüklerin Edendisi Yüzük Kardeşliğini izleyin Devamı Yüzüklerin Efendisi İki Kuleyi izleyin daha sonrada Yüzüklerin Efendisi kralın dönüşünü nedeni bu filmlerin devamı böle böle gidiyo 🙂 iyi seyirler Admin sanada teşekkür ediyorum çok güzel kalitesi var saol…

 • Herkese Selam BU film Hakikaten Cok Süper Bir film Filme rating lerini arttırın bosuna bosuna bakmayın ….!!!

 • gerçekten çok güzel bir film 😀

 • cox gozel filimdir

 • bu filim kadar güzel bi filim yokk bencee herkese tavsiye ederim 😀 😀 😀 😀 😀

 • fena bi film kim yaptıysa acaip yapmış süper bir film 🙂

 • gerçekten siteniz çok ğüzel çok hoşuma gitti inşallah daha iyisini yaparsınız :);

 • izlerken bile güzelliğinden duygulanıyorum

 • Güzel bir fim lakin filmin asıl kahramanı frodo değil Sam olmalıydı

 • mükemmel bi film bu arada gandalf rolünü canlandıran aktör hala hayattadır 🙂

 • bilgin bunun kesilmemiş alt yazılı serisini eklesen süper olur

 • çok güzel bir film sitede çok güzel

 • Arkdaşlar öncelikle süper bi film ben bu filmin tüm serilerini en az 7 kere izledim ama akdaşımız delil in dediği gibi bebat demiorum tam tesi süper diyorum ve arkdaşımız veysel in dediği gibi son da frodo gidince benim ağlayasım geldi orası ve bir kaç yer daha çok acıklıydı ben bir daha böyle bi film göreceğimi sanmıyorum ama artık zamanla teknoloji ile çıkabilir ama genede bunu izlerim

 • ya nekada güzel nekada güzel 🙂 😀

 • bilgin yüzüklerin efendisi serisinin uzun versiyonlarını yükler misin ?

 • çok ama çok güzel bir filim hiç bukadar beyendigim bir filim olmamıştır umarım filmin devamı gelir

 • çook güzel bir filim simegon

 • çook güzel bir filimdi

 • çok güzel bir film ama kulakları ve tipleri iğrenç olan yaratıklar hiç güzel dyil

 • 4. film çıkacak ismi the hobbit inanmayanlar netten bakabilir part şeklinde olucak ilk part 2012 de 🙂 film e gelince söz’e gerek yok zaten. 😉

 • bu filim 5 yıldan beri izledim hiç bıkmadım

 • teşekkur ederim zevkle izledim

 • filmin hastasıyız dede XD

 • admin filmin 4.serisi the lord of the rings the hobbit 2012 de çıkacak

 • film süperdi hem aksiyon hem maceraa 2si 1 arada süper gider 😀

 • dünyada izledigim en fantastik filllm

 • Bu fılımı 6 senedenberı ızlıyorum ve hala doyamıyorum ızlemeye ama herkesın ızlemesını tavsıye ederım cok guzel bıfılım bufılımı duzenleyenlerın elerıne salık cok super fılım

 • gercekten cok guzel bir film
  5 kere izledim daha 1000 kere izlerim

 • çok güzle bir film bu.her bölümünü defalarca izledim ve çok keyif alarak izledim…

 • Super fılm hastasıyım 😀

 • :keşke birde drakula ölü ve mutluyu izleseniz oda güzel korkunç komedi heyecan hepsi bir arada :

 • peter jackson a helal olsun adam manyak savaş sahnelerei düşünmüş

 • Serinin en iyi filmi bence mutlaka izlenmeli 🙂

 • Arkadaşlar yorumları gördüm söylemeden edemedim.Birisi Gandalfı canlandıran oyuncu öldü demiş.Arkadaşa sallamamasını söylüyorum adam yaşıyor hatta devam filmi çekiliyor ama yüzüklerin efendisi başlığı altında değil.Filmin adı The Hobbit olayın öncesini anlatıyor.Bir nevi bilgilendirme gibi.Arkadaşım nasıl salladıysan artık neyse.Teşekkürler Bilgin sayende tek part 200 dk sinemada izler gibi izledim.Sağol.

 • Ne denilebilir ki… Çağımızın en iyi film serisi.

 • Bence film güzelde başı iğrenç bu arada gandalf ölmedi sanırım??

 • Öncelikle Merahaba. Bu izlediğim en güzel filmlerden birisydi, aslında en iyisi diyebil.Arkadaşlar bu film ne zaman önce yapıldı ama hala kimse doyamıyor. Bu filmi düşünen ve kitabını yazan kişiye çok saygılar.Demekki adamın veya hanımefendinin çok fazla hayal gücü yüksekmiş.Böle bir film dünyada daha güzeli yok bence.Sadece bu yorum yapılabilr bu filmde oda…..; PERFECTTTTT(SÜPERRRRRRRRR) :);) 😉

 • cok ta zacmalıkkkkkkk bir filim

 • yha filmden anlamayan gitsin doktora da bi kafasını kontrol etsin yha daha türkiye böyle mecera korku filmleri yapamıyor ben deniz abiniz

 • süper bi film. dehşetül vahşet. belki 6. seferdir izliyorum ama hiç sıkılmadım…

 • admin filmin devamı (the hobbit) 2011 22 kasım da çıkıcak umarım sitene eklersin harika bir site teşekkürler

 • evet bende öylee bi film görmedimm
  ama hoşş ve güzel bii filmm di
  arkadaşlarr

 • filim cok guzel oyle fılım gormeıdm

 • filmin son dakikaları beni ilk defa bir filmde ağlattı çok muhteşem bir film gerçekten 😀

 • Bişe demek gerekirse önce izledim bu film sanırım tüm seri yi 4-5 kere izlemiştim ama tekrar dan izleyince Dedim ki bu kadar güzel bir film daha olur mu diye sordum kendime

  olur olmasıda Oyuncuları bu kadr qüzel rolünü çevirecek bir film olmayacak

  qüzel film olmasıda zor ama teknoloji her an qeLişior ve daha oyuncuya sadece ses vermek qerikiyor şuan ki filmlerde Oradaki savaş sahnelerini ama asla başka bir filmde göreceğimi sanmıyorum

  Süper ötesi bir film
  elde ettiği hasılat ta bu nu gösteriyor

 • hic birşey hayattan güzel olamaz sarılbanın xaktidir

 • gultekin

 • yk çıkmaz son vermişler bi sefer bide bunn 2 karakteri ölmüş gimili ve gandalf 🙂 🙁

 • ya film cok güzel cok manyak ellerine saglık acaba 4. film cıkacakmı cok merak ediyom

 • Film cok super ama cok uzun 3 bucuk saat seyret seyret seyret gozlerim acidi 😀

 • Güzel…

 • lütfen filmleri tek part koymayın izliyemiyoruz vidyoda şeklinde koyarsanız çok güzel olur

 • Cok güzeLDi Süper Bişey ! 🙂 En iyiSide Savaş Sahneleri 🙂

 • Bilgin 10 numarasın kardeş sana ve ekibine teşekürler sade duzenli akıcı ev en önemlisi kaliteli bir siteniz var. Kendi çabımmda reklamınızı yapıyorum:).
  Kaliteli paylaşımlarda görüşmek üzere bol şans

 • çok izlemeyelim ::) şimdi güzel dionuz 😀 sonra 🙂 berbat 😀 çok izleyince tadı kaçar 😀

 • İlk 2 filmi güzeldi de bu film beni çok sıktı. Ama yine de fena değil.

 • başından izleyin gandalf balrogla gapışıyor

 • YANİ İZLEMEDİYSENİZ HARRY POTTER SERİSİ VE AVATAR IDA ŞİDDETLE TAWSİYE EDERİM…

 • Çok güzeldi mükemmel bir seri olmuş boşuna oscar almamış.Zaten bi bu film bi Avatar bi de Harry potter var esas film bence…

 • bence çok güzel

 • gzel filim ama gimli bir cüce we cücelerinde ırkı war ama seride gostermio sadece gimlinin kuzeni warya koblinler ele geçirmişiti dewamı war bu filmin CÜCELER İLE GOBLİNS ler savaşıyo adıda THE HOBBİT
  .
  .
  .
  .

 • legolasssssss

 • çook güzel bir filim davamı yokmu

 • filim mütişşş aragorn adamım

 • çok ama çok güze l eplenceli ve komik film

 • Bnce Harika Bir FiLm SüPeRR BayıLdım HeLaL oLsn Yapana

 • filmi çok izledim ve yine izlycem 4 çekilmek üzere ve beğenmeyenlere diyorum 11 oscar ödülü almış bir seri yüzklern efendisi diğer 2 filmini izlemdn izkemeyen anlamazsınız 11 oscar ödülü alan bi filme kötü diyemm süper orlando blooom ve elijah wood oynadığı için daha bi güzel 😀

 • harbi film yapmş adamlar

 • 😀 😀 😀 : D 😀 😀

 • 14 yaşımdan beridir izlediğim bir film sayısızkez izledim mükemmel bir baş yapıt peter jackson süper çekmiş tolkiende mükemmel bir yazar…bu filmin baş kahramanı Sam o olmasaydı Frodo biraz zor giderdi oraya kadar…..bilgin kardeşim emeğine sağlık teşekkürler

 • bu film harıka yanlız kızlar izlemesin haha

 • ya süperdi son 1dk daha olsaydı daha güzel olrdu yıl 2011 ama hala 2003 de yapılan bu filmin üstüne film yok helal olsun yapan insanlara…

 • son bölüm yok admin

 • bazı flimden anlamayan cahil arkadaşlar bu flim oskarlık ve muhteşem bir seyirci kitlesi var. görsel efekti yanında ses kalitesi ve mükemmel savaş sahneleri. insanın içinde birşeyler kıpırdatıyor.konusu uçukta olsa oturup 9 part izleyebiliyorsuz. hiç sıkılmadan .bu flim hergün oynansa izlerim kesinlikle meğe saygı flimden anlamayn yorum yapmasın.

 • Süper film.Özel efektler muhteşem yabancı yönetmenler macera filmlerinde uzman.seyircinin ne izliceğini biliyorlar.

 • mükemmel bır filim vala harıka olmuş 100 defadır izliyom doyamıyom izlemeye

 • gerçekten çok gzel bütün bölümlerini eksiksiz izledim we samimi söylüyorum bu izlediğim le beraber 149 defa izlemiş oldum

 • teşekürler

 • Bu filmin hastasıyın şu an elimde oyunu vare ve bitirmeme 5 bölüm kaldı bitirmek için sabırsızlanıyorum

 • bu serinin filmide kitabı da harika kitaplarını onar kere okudum hiç bıkmadım herkese tavsiye ederim emeği geçen herkese çk tşekkürler

 • Hayatımda izlediğim en güzel film serisi fantastik kurgu müthiş.Yüzüklerin efendisi 3 filmle sınırlı değil daha iyi anlamanız için kitaplarını da okumalısınız.Tolkien usta taa kaç yıl önce yazdı ORTA DÜNYA kitaplarını …2012 ve 2013 de HOBBİT filmleri çıkacak tabi Y.Efendisinden önce yazılmış bir kitaptı ama şimdi filmi çekilecek Frodonun amcası bilbo baggins başrolde olacak tabi gençliği.Gandalf vs oalcak fakat Aragorn yok malesef o daha piyasada yok çünkü ……….

 • ellerinize sağlık film süper herkese tavsiyeee ederim 😀

 • flim çok güzeldi çok sevdim

 • hayatım boyunca izlediğim en heycanlı ve en kaliteli flim
  😀 🙂

 • Böle Bi Savas Çıksa Kesın Giderim O neticede Bayıldım Filme 🙂

 • Hayatım boyunca en sevdiğim 1 inci film daha 19 yasındayım ama 1 milyonu geçqin film izledim =)

 • süperr:)

 • süper bir film 4.sü de çıksın
  adamım legolas adımıda o yüzden legolas yaptım
  bunun oyunu var aynısı

 • tşklerr çok güzel

 • çok teşekkürler emeğin için, ayrıca şu niyetli olduğumuz günlerde zamanı tüketen güzel ve yüksek kaliteli filmler sunduğun için.

 • vala herkez ne derse desin peri flan istesin ama o zaman o filmin taadı kaçar. cok güzel flm.

 • bu filmi begendiseniz ki ben çok begendim birde harry potter serisini izlein o da muhteşşemmm mmm !!!!

 • içinde neden peri yada sihir yoki?

 • çok güzel bir film harika helal olsun

 • o kadar sIKICI bir filmki SIKINTIDAn patladim 🙁 bu film hic birsey anlatmiyor ne yapmaya calistilar onu hic anlamadim ama emege saygi 🙂

 • çok güzel halal olsun be

 • çok güzel bi son olduğu söylenemez ama güzel filmdi süper ama sonundaki kelimeleri duyamadık 1 dakka daha olması gerekiyordu

 • harikaaaaa

 • Bu güne kadar etkilendiğim en güzel film bu söylenecek söz yok 🙂

 • bence çok güzel bir film ve legolas da adamım tabikiside

 • güzel bi film Mühtesem 4 yokmu ?

 • çoooooookkkkkkkk muhteşem birfilim bazı yerlerde gözlerim yaşarı
  😀

 • ya film bitmedi ama. elfler geminin yanında bekliyordu frodonun büyük babasını gösterdi orda bitti onun devamı vardı

 • valla super film olmus helal olsun

 • Teşekkürler …

 • abi film super admin ellerine saglik

 • legolasın hayranıyım hele bi bölümde filin burnundan kayması muthişti vallahi

 • ben bu filmi serisini 10 kere izledim ve bir on kez daha izlerim

 • Gelmiş Geçmiş En Harikulede FilmleRden Bri Ve Benim Puanım Malesef 10/10 10 ÜZERİNDEN10

 • helal.. olsun valla en çok sevdigim film bu ÇOK SÜPERRRR…

 • süper film elleriniz dert görmesin yayımlayan arkadaşım

 • Süper tavsiye ederim

 • manyak süper bir film yaa

 • bi filmi nadiren iki defa izlerim ama bu filmi hiç olmassa beş defa izledim ve şimdi tekrar izliyorum izlemeyenlere şidddetle tavsiyem dir

 • gercekden çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel bir film bu filme bayıyılıyorum ama benim için bir numaralı film degil benim için 2iki numaralı bir film

 • 6.bolumden sora dewamıda war ama o adamın ateş topu olarak dustugu sahnelere gecılmıs 🙂

 • ayne 300 spartalalı harika

 • Süper… Dıyecek bsy blamyrm bsKa Tavsıyem 300 Spartalı ızlemeyenler mutlaka ama mutlaka ızlesn..

 • yabancılar böyle güzel film yapıyolar bizimkilerse izlemekle yetiniyolar yapan lara harbi helal olsun inşallah türklerde bundan güzellerini yaparlar biraz gururlanırız

 • 10 numara bi film çekmişler

 • orklara noldu derseniz benim cafeye son model kıro orklar gelio evrimleri aynı bizim görüntü yanlız halen bağırıolar cafede savaş ister gibi habire aşna fişnada kafaları napalım idare edicez artık:D

 • helal olsun size kardeşim.

 • arkadaşlar film full versiyon mu yok normal olanı mı? ful derken yani gandalfın asası kırlıo mu filmde

 • yuzuklerin efendisi bence tum zamanlarin en iyi film uclemesi bu seriyi izleyipte beyenmeyen filmden anlarim demesin lutfen her sahnesiyle buyuleyici izlemeyenlere kesinlikle oneririm

 • valla gusel olmus süper yawww

 • bu kaçıncı 2.mi 3.sümü?

 • film dediğin böyle olur emek için teşekkürler

 • süper bir filmm :O ve süper bir site 😀

 • bu film çok güzel dostum

 • D: film güzel de yha ne bilim anlamadım xd yüzüklerin efendisi kim hacı xD çocuk bi boq yapmadı efendi oldu 😛

 • SUPER BI FILM YA VE SUPER BI SITE DE EMEGI GECEN HER KESE TEWEKKURLER YA

 • 1 dklık bir eksiklik var ondada gemiye binip gidiyorlar o kadar 🙂 Yani bişi kaçırmadınız.

 • filmin sonu yok 🙂 Yani 10 part olması gerekiyoduu Son Kelimeleri göremedik xD

 • ya bu film 14 tane oskar ödülü almış ve 14 dalda şu ana kadar bu filmin skorunu kimse geçemedi

 • süperrrr….!!!

 • admine saygılar,
  türkçe dubaljlı film kategorinizi artırırsanız sevinirim…

  saygılar

 • film çok güzel site muhteşem bundan iyisini tahmin edemiyorum emeği geçen herkese saygılar…

 • vayyyy be ne film kardeş süper ve üstü bir film bu yapanlara çok saoğol…….. legolas legolas………………….

 • tesekkurler

 • yl huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 • Muhteşem bir Site – Harika bir Film sitede ki ilk Yorumum ama yaklaşık 100. Filmim Bilgin çok başarılısın 🙂

 • wallaha bende 15 dk zannetmiştim ama çok güzel bir film bağımlısı oldugum bir film oyunlarının hepsi war xD

 • vala nedesem boş fıstık gibi yapmışlar da birde televizyonda oynatsa daha daha çok hayranı olur ve film izlenirhale gelir ama 20 30 kere bakmışlıgım vardır halada izliyorum bıkmı yorum süper bir filim

 • çok gsl bi de bunun oyunu var benim pc kaldırmıyo ama yapcaz işALLAH ismi the lor of the rıangs conuest

 • emeği bulunan herkese teşekkürler.kapanış müziğide çok hoş:)

 • Aga adamlar king ya işi biliyolar çektikleri filme bak helal olsun

 • EVET:D

 • ÇOK GÜZEL (FİLM)

 • filmde sitede harika iyi seyirler

 • tekrar özür dilerim herkez bu siteden izlesin muhteşem bir film

 • muhteşem bir film ben yanlış anladım 15 dk zannettim siteden özür dilerim herkezin bu siteden izlemesini öneririm emeği geçen herkeze saygılar ve teşekkürler

 • film çok güzel izlemenizi öneririm izleyin izletin 🙂

 • helal olsun çok güzel bir film

 • filim için teşekkürler

 • Teşekkürler film için.Her arşiwde bulunması gereken bir yapıt